Yıldızkent Çıtır Restoran

Hakkımızda

Yıldızkent Çıtır Restoran

Yıldızkent Çıtır, 2005 yılından beri amacımız koşulsuz müşteri memnuniyeti olduğu bilinci ile faaliyetlerini sürdüren ve Erzurum'un simgelerinden biri haline gelen markamızın devamlılığını sağlamak ve "İYİ BESLENMEK HERKESİN HAKKI!" ilkemiz doğrultusunda çok çalışmaktır.

Değerli Müşterilerimiz,
2005 yılından bugüne, yarattığımız “Geleneksel Lezzet “olgusunu siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmanın heyecanıyla yaşayarak geldik.
Bugün geldiğimiz noktada sizler için duyduğumuz heyecanın ne kadar yerinde ve bereketli olduğunu sizlere söyleyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bizler, Yıldızkent Çıtır lezzetler sofrasındaki tüm ürünlerimizi;
İlk günkü tazelikle lezzeti keşfedebilmeniz için bizler hep geleneksel tariflere sadık kaldık ve üretim sürecinin her aşamasında kendi evinizde gösterdiğiniz titizlik ve özenle hareket ettik.
Büyük meşakkatlerle temin ettiğimiz yöresel malzemeleri Türk Gıda Tüzüğü'nün öngördüğü ve şart koştuğu işlemlere tabi tutarak bakterilerden arındırıyor ve en kaliteli hammaddelerle harmanlayıp pişiriyoruz.
Tadımızın en büyük ayrıcalığı ve korunabilirliği ürünlerimizin içerisinde hiçbir şekilde koruyucu ve katkı sağlayıcı maddelerin bulunmamasıdır.
Bu nedenle yarınlarımızın istikbali olan çocuklarımıza gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.
Bizler “ İyi beslenmek herkesin hakkıdır “ ilkemize sadık kalarak birbirinden farklı lezzetleri sizlere sunmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimize söz verir, bizleri seven ve tanıtan müşterilerimize şükran ve saygılarımızı sunarız.
Lezzet olarak pide ve lahmacun yapımında odun kullanılmasının nedeni ise çok açık; odun doğadaki en doğal yakıttır. Karafırın ortam ısısı 250-350 C arasında olmalıdır. YILDIZKENT ÇITIR’da pide hamuru 1.sınıf yüksek proteinli unla 2.sınıf un eşit oranda karıştırılarak 3-4 saatte bir özel bir yoğurma işleminden sonra elde edilir. Mayalanma işlemi için bir süre bekletilen hamur sonrasında 200 gramlık parçalar halinde kesilir ve tahta pasalarda pide yapımına hazır hale gelir.

Hakkımızda